Obec Studená
Studená okres Jindřichův Hradec

Studenská patnáctka 2017

Tradiční závod v běhu na lyžích s názvem "Studenská patnáctka".

V sobotu 21. ledna 2017 proběhl pod Javořicí u Studené tradiční závod v běhu na lyžích s názvem “Studenská patnáctka“. Jednalo se o jubilejní 50. ročník tohoto závodu.

Závod byl i letos zařazen do zimního seriálu běžců Vysočiny “Lyžařský pohár běžce Vysočiny 2017“. Pro účastníky zde bylo připraveno mnoho kategorií rozdělených podle věku a pohlaví a několik tratí, které byli odstupňované podle náročnosti.

V tomto roce pořadatelům přálo jak počasí, tak i sněhová nadílka. Obojí bylo jako stvořené na uspořádání běžeckých závodů a nemusel se tak opakovat scénář z loňského roku, kdy se závod musel kvůli sněhovým podmínkám na poslední chvíli zrušit. Celý závod bylo k dispozici teplé občerstvení, které jistě přidalo k dobré, přátelské a sportovní atmosféře.

Na vítěze a účastníky závodu čekalo mnoho zajímavých odměn, pro absolutního vítěze pana Václava Zajíce pak byla připravena tradiční vepřová hlava.